Зимски напиток за долг живот

Зимски напиток за долг живот

01/03/2018

Обезбедете силен имунитет на здрав, но и вкусен начин така што ќе го пробате овој делотворен сируп. Ако почувствате некои знаци на настинка веднаш направете го и започнете да го користите.

 

Мед, ѓумбир, лимон, мајчина душичка… Сите тие се намирници кои се познати како големи заштитници на имунитетот и како наши сојузници во борбата против настинките.

Потребно ви е:

 

– мед

 

– кокосово масло

 

– лимон

 

– цимет

 

Подготовка:

 

Помешајте три лажици мед, две лажици нерафинирано стопено кокосово масло, сок од еден лимон и една лажичка цимет.

 

Сирупот земајте го до три пати на ден по една до две лажички веднаш штом ќе ги забележите првите значи на настинка.

 

Спречете настинката да се развие и многу брзо ќе се чувствате подобро.

 

Сирупот користете го што подолго.

Слични вести